Šlápota Martin – Šlápi

Martin Šlápota Šlápi

slapota

Narodil se roku 1972 v Jindřichově Hradci, dětství strávil v Suchdole nad Lužnicí, nyní žije v Praze.
K vůni ohňů a ke zvukům kytary poprvé přičichl už jako kluk na vodáckém tábořišti v Suchdole nad Lužnicí. S trampingem jako takovým ale začal až na střední škole. Nejčastější destinací tenkrát byla Česká Kanada, Šumava a Jižní Čechy vůbec.
Po přestěhování do Prahy měl kratší výpadek, než objevil Brdy, kterým propadl nejen pro jejich přírodní krásy, ale zejména pro pojetí trampingu a nich. Zpočátku jezdil jako samotář, ale postupně se nabalovali dalším a další kamarádi až jednoho dne založili osadu T.O. Brdský dobráci, jejímž je šerifem. Osada se stará o kemp Hromofka, který postupně opravila a dobudovala.
Literární tvorba ho provázela skoro celým životem, ať už to byly literární soutěže na základní škole, školní Časopis na střední, Jindřichohradecký městský zpravodaj či texty k písničkám. Se psaním na trampské téma začal v okamžiku, kdy objevil Trapsavce, ve kterém se dvakrát umístil na 3. místě a jednou na druhém místě v kategorii próza.
Povídky či básně mu byly publikovány na serveru Folktime a v časopisech SeverkaOslavské boudy. Několik ocenění získal v soutěži trampské dovednosti Trasa za zvadla a PF-ka.
Nejoblíbenější jídlo na vandrech – fazole se slaninou
Nejoblíbenější kniha – Tulák po hvězdách, J. London
Nejoblíbenější hudba – Ryvolovky a Hobousárny
Nejoblíbenější roční období – podzim
Nejoblíbenější oblast – Šumava, Brdy
Zájmy mimo tramping – vodáctví, turistika, volejbal

 

 

Zpět na stránku všech autorů

Zpět na stránku soutěže

Stáhnout eBook s ukázkami

Pígo
Vandrák, vodák, fotograf, nakladatel, specialista na knižní marketing. Zakladatel a kormidelník vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ.
  • Stáhnout povídky ZDARMA