Nosek Tomáš

Tomáš Nosek

2010-11-23-bracha-pas-07

Byl jsem počat na sklonku roku 1979. Od té doby jsem se rychle a celkem nespoutaně vyvíjel až dodnes. Jako malého mě překvapovalo, proč rodiče zaplnili tak velkou část bytu knihami. Nedal jsem pokoj, dokud mě rodiče nenaučili číst a psát. S počtem přečtených knih se ve mně zahnízdila myšlenka, že bych mohl znectít bělobu stránek také. První setkání s nemilosrdným světem literatury jsem zažil v pěti letech na recitační soutěži Pražské vajíčko. Dvé mých dadaistických básní se setkalo s nervózním potleskem mé třídní a nepokrytě hrdým potleskem mé máti. Zbytek sálu tonul ve fascinovaném tichu. Komunističtí cenzoři za plentou přepisovali pravidla soutěže a zakládali mé kádrové materiály.

Nezatvrdil jsem se a pilně psal do šuplíku. Že se dají literaturou řešit studijní potíže jsem zjistil na gymplu. Sci-fi povídku Omyl jsem udal na literatuře, psychologii i semináři Sci-fi a Fantasy.

Třetí potyčka s papírem skončila povídkou Vodácká v Trosečnících řek. Povídku mě donutil napsat brácha Pígo a jsem mu za jeho nekompromisní přístup vděčný. Napsal jsem jí na Vysočině v načeradské hospodě dvě hodiny před zavíračkou. Celé dvě hodiny jsem nebyl schopný přijít na vhodný výraz, který by nezačínal na písmeno V.

Na vodu jezdím pravidelně od šestnácti, opět díky bráchovi. Moje láska k vandrování se zrodila už ve školce, když jsem o poledním klidu utíkal oknem do nedaleké Stromovky. Sjezdil jsem kus světa, tak jako každý v dnešní době, tak se o tom nebudu rozepisovat. Jsem ženatý, mám tři děti. Kecám. Nicméně to mám v plánu, takže dámy, pište! Vodácké povídky do soutěže Kenyho VOLEJ, samozřejmě.

Zpět na stránku všech autorů

Zpět na stránku soutěže

Stáhnout eBook s ukázkami

Pígo
Vandrák, vodák, fotograf, nakladatel, specialista na knižní marketing. Zakladatel a kormidelník vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ.
  • Stáhnout povídky ZDARMA