Maříková Eva

Eva Maříková

marikova

Narodila jsem se v Táboře v roce 1977 a už o nějakých pět let později jsem se pokusila roztřesenými tiskacími písmeny sepsat svoji první pohádku příznačně nazvanou O písmenkách. Od té doby jsem sice povídky a romány spíš četla, než sama psala, ale touha vyprávět pěkný příběh mě neopustila.

S češtinou jsem se statečně potýkala na střední škole i během studií práv, ale snad právě následující pracovní vytížení psaním suchopárných právnických textů mě přivedlo zpět k touze nechat fantazii volně plynout a jen ji zachycovat na papír. Jednou z mých zálib se stalo internetové psaní pro víceméně stálý okruh čtenářů, z nichž sice nikoho osobně neznám, ale jejich často až nečekaně upřímné připomínky mi snad tím víc pomohly uvědomit si co a jak chci psát.

V roce 2014 jsem se osmělila vystrčit hlavu z anonymity virtuálního světa a začala se pokoušet o štěstí v literárních soutěžích. Ještěže jsem kdysi párkrát byla na vodě a splňuji tak podmínku pro účast v soutěži Kenyho VOLEJ, neboť knihy, které z ní do té doby vzešly, mi okamžitě učarovaly právě jednotným vodáckým prostředím, do něhož musejí být všechny příběhy zasazeny. Dvě povídky Vesta za pět prstůTerapie vodou zařazené do nové knížky Říční polobozi se tak staly mým prvním knižně vydaným literárním úspěchem.

Zpět na stránku všech autorů

Zpět na stránku soutěže

Stáhnout eBook s ukázkami

Pígo
Vandrák, vodák, fotograf, nakladatel, specialista na knižní marketing. Zakladatel a kormidelník vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ.
  • Stáhnout povídky ZDARMA