Gregr Pavel

Pavel Gregr

Pavel Gregr

Na tento svět jsem poprvé pohlédl v roce 1977. Po úspěšném absolvování základní povinné docházky, jsem se vyučil poměrně netradičnímu oboru – dřevomodelář. Následně jsem si dodělal maturitu a poté co jsem si povinně vyzkoušel jaké je to sloužit vlasti v zeleném suknu, jsem nastoupil do služeb státu, kde jsem vydržel až dodnes.

Trampskou krev jsem měl asi odjakživa, i když spíše než organizovaný tramping, potlachy, výroční ohně atd. mě lákalo (a láká) jen svobodné toulání po lesích. Později jsem si oblíbil cyklistiku, spojil dva své koníčky a v současnosti rád vyrážím na cyklotrampy. K vodáctví jsem se dostal až poměrně dlouho, krátce před svými Kristovými lety. Mou první řekou byla Berounka a od té doby nedám na putování po českých řekách dopustit a ty známější řeky jsem si už sjel všechny. K literatuře jsem měl vždy kladný vztah, čtu rád a hodně. A už na základní škole mě slohové práce vylepšovaly celkovou známku z českého jazyka.

Můj první literární počin bylo sepsání několika povídek o humorných situacích, které jsem zažil já nebo moji kolegové při výkonu našeho povolání. Soubor těchto povídek jsem si nakonec nechal vydat knižně. Chtěl jsem mít jen dárek pro rodinu a pár kamarádů, ale nakladatelství knížečku nabízí i široké veřejnosti. Samozřejmě, že kromě pár kamarádů si jí nikdo nekoupil. Což jsem možná rád, neboť když jsem si knížečku s odstupem času přečetl, musel jsem si sám sebekriticky přiznat, že trpí spoustou neduhů patřících k literárním prvotinám.

Jediným mým literárním počinem, na který jsem opravdu hrdý, je tak zařazení jedné mé povídky do souboru vodáckých povídek. Zejména mě potěšilo, že povídka prošla odbornou porotou a byla zařazena po bok některých již ověřených autorů a dokonce nestora české vodácké literatury.

Určitě mám v plánu ještě něco napsat, ale nijak to nehrotím, píši jen pro radost.

 

Bibliografie

Příběhy policejní stanice (nakladatelství Nová Forma 2012) – soubor 15 povídek

Říční polobozi (nakladatelství Jiří Nosek – Klika 2015) – povídka Dřevěný příběh

 

Zpět na stránku všech autorů

Zpět na stránku soutěže

Stáhnout eBook s ukázkami

Pígo
Vandrák, vodák, fotograf, nakladatel, specialista na knižní marketing. Zakladatel a kormidelník vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ.
  • Stáhnout povídky ZDARMA