Maříková Eva

Eva Maříková

marikova

Narodila jsem se v Táboře v roce 1977 a už o nějakých pět let později jsem se pokusila roztřesenými tiskacími písmeny sepsat svoji první pohádku příznačně nazvanou O písmenkách. Od té doby jsem sice povídky a romány spíš četla, než sama psala, ale touha vyprávět pěkný příběh mě neopustila.

S češtinou jsem se statečně potýkala na střední škole i během studií práv, ale snad právě následující pracovní vytížení psaním suchopárných právnických textů mě přivedlo zpět k touze nechat fantazii volně plynout a jen ji zachycovat na papír. Jednou z mých zálib se stalo internetové psaní pro víceméně stálý okruh čtenářů, z nichž sice nikoho osobně neznám, ale jejich často až nečekaně upřímné připomínky mi snad tím víc pomohly uvědomit si co a jak chci psát.

V roce 2014 jsem se osmělila vystrčit hlavu z anonymity virtuálního světa a začala se pokoušet o štěstí v literárních soutěžích. Ještěže jsem kdysi párkrát byla na vodě a splňuji tak podmínku pro účast v soutěži Kenyho VOLEJ, neboť knihy, které z ní do té doby vzešly, mi okamžitě učarovaly právě jednotným vodáckým prostředím, do něhož musejí být všechny příběhy zasazeny. Dvě povídky Vesta za pět prstů a Terapie vodou zařazené do nové knížky Říční polobozi se tak staly mým prvním knižně vydaným literárním úspěchem.

Zpět na stránku všech autorů

Zpět na stránku soutěže

Stáhnout eBook s ukázkami

Pígo
Vandrák, vodák, fotograf, nakladatel, specialista na knižní marketing. Zakladatel a kormidelník vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ.
  • Stáhnout povídky ZDARMA